блог

Книгозбірня на вулиці Миру

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАЙОННОЇ БІБЛІОТЕКИ

Відділ обслуговування ЦРБ розміщується в районному Будинку культури, що знаходиться в селищі Михайло-Коцюбинське за 16 км від м. Чернігів. Раніше тут знаходилася М-Коцюбинська селищна бібліотека.

В— 2014 році Михацйло-Коцюбинська селищна бібліотека відзначає 120 – річний юбілей . «В начале мая 1897 года открылась библиотека-читальня в с. Козлы в квартире земского врача, который взял на себя труд исполнения обязаности библиотекаря. Библиотека отрыта, согласно правилам, утверждённым губернатором в январе 1896 года. Книги для Козлянской библиотеки присланы Московским Комитетом Грамотности…» В цей час в с. Козел було 724 двори з населенням 3891 чоловік. (Земський збірник Чернігівської губернії. – 1898. - № 5. – С. 27).

— Після революційних подій у 1921 році відкрито колбуд і бібліотеку. А в 30-х роках в селі було вже 2 бібліотеки – в приміщенні сільського клубу. Під час війни цей будинок згорів, невеликий книжковий фонд зберігся. В 1943 році, після визволення селища від німецько-фашистських загарбників бібліотека з фондом 1 тисяча книг знаходилася в будинку жительки Томилко. Пізніше перенесена в будинок Прудкіної Наталії Платонівни, книжковий фонд уже збільшився до 3 тисяч примірників. Ще через два роки книгозбірня перемістилася у будинок священика і, врешті, коли налічувалося до 10 тисяч книжок – в Будинок культури. На той час завідувала закладом, як згадують старожили, Брагинець Марія Миронівна. ЇЇ наступницею стала в 1951 році Вовк Марія Сазонівна. У 1956 році в селі збудовано два будинки спеціально для двох бібліотек: дитячої та дорослої. Остання отримала статус районної, збільшився штат її працівників. Завідувала бібліотекою до 1980 року Вовк Марія Сазонівна, а з 1980 по 1997 – Вовк Тетяна Іванівна. Бригинець Марія Миронівна працювала бібліотекарем, Неділько Наталя – методистом. Далі протягом року завідувала бібліотекою Погоняйло Ірина Василівна.

— Інна Шовкун, Олена СердюкІнна Шовкун, Олена Сердюк Зараз у бібліотеці знаходиться відділ обслуговування ЦРБ, яким з 1997 року по сьогодні завідує Шовкун Інна Володимирівна. Має вищу освіту за спеціальністю, працює більше двадцяти років. Активна учасниця аматорського хорового колективу М.-Коцюбинського Будинку культури. Її колега Сердюк Олена Вікторівна – бібліотекар відділу обслуговування ЦРБ. Має вищу філологічну освіту. Автор роману «Грішниця», котрий був відзначений Міжнародною україно - німецькою літературною премією імені Олеся Гончара, обласною премією імені Михайла Коцюбинського. У 2013 вийшла друком друга книга «Кола на воді», авторка стала членом Національної спілки письменників України.

— До послуг користувачів читальний зал,абонемент, довідково-бібліографічний апарат. На початок 2014 року загальний фонд – 23624 примірники, у 2013 році послуги надавалися – 1164 користувачам. Бібліотека комп’ютеризована, до послуг читачів безкоштовний Інтернет.

— Змістовному розкриттю книжкового фонду допомагають краєзнавчий куточок, інформаційно-правовий куточок, літературно-історичний календар, виставка сучасної української літератури.

— Важливим напрямком роботи з молоддю є національно-патріотичне виховання, популяризація героїчних сторінок історії. Як приклад, бібліотечний заклад разом з селищним активом на районному святі Дня Перемоги в селі Ведильці представив виставку-експозицію «Велика Вітчизняна – час і пам’ять», куди ввійшли експонати М.-Коцюбинського історико - краєзнавчого музею, книги, матеріали про односельчан, тематичні папки «Боронив я свою рідну землю», «Односельці – Вітчизни захисники», «Історія однієї вулиці: вулиця імені Героя Радянського союзу К. Ф. Шкаруби».

В читальному залі М-Коцюбинської бібліотекиВ читальному залі М-Коцюбинської бібліотекиВідділ Обслуговування ЦРБВиїзна виставка

— «Нашу книгу в кожен дім!» - девіз роботи відділу обслуговування ЦРБ.

— До бібліотечних працівників М.-Коцюбинської селищної бібліотеки, вітаючи їх з святом хочеться звернутися поетичними рядками:

«Бібліотечна доля – наче книга,

Сюжет якої обираєш ти.

ЇЇ сторінки – лебедини крила,

Що прагнуть до нової висоти».

Особистого щастя та творчої наснаги шановні колеги!


11.06.2014

«В ТО ВРЕМЯ Я ГОСТИЛА НА ЗЕМЛЕ…»Анна Ахматова

Ці слова належать без перебільшення дивовижній жінці. 11 червня у Михайло-Коцюбинській гімназії відзначили 125-ту річницю з дня народження Анни Ахматової.

Бібліотекарі відділу обслуговування Чернігівської ЦРБ Шовкун Інна та Сердюк Олена розповіли учням про життя Анни Андріївни Горенко та творчість зірки російської поезії Срібної доби Анни Ахматової. Особлива увага акцентувалась на знакових подіях, котрі так чи інакше були пов’язані з Україною. Народження в передмісті Одеси, солоні та сонячні літні канікули поблизу Севастополя, загадковий Херсонес, незабутня Євпаторія – місця, які стали спогадами дитинства поетеси. Знаково, що й фатальна історія кохання Анни Ахматової та Миколи Гумільова теж частково була київською, адже саме в Києві відбулося таїнство вінчання. До того ж, на схилах величного Дніпра, Анна чи не вперше усвідомила себе Поетом.

Учні слухали поезію різних періодів життя, з цікавістю переглянули уривок фільму «Анна Герман», в якому йшлося про найтрагічнішу сторінку долі Ахматової – загибель та арешт найрідніших людей. Посилив враження романс, створений на слова поетеси, а завершилось знайомство музичною композицією «Про стихи», яку Анна Ахматова присвятила другу й поету з українським корінням Володимиру Нарбруту. Учні зауважили, що у творчому доробку однієї з найталановитіших поетес Росії присутні згадки про краєвиди рідної Чернігівщини.

В М.-Коцюбинській гімназії читали АхматовуІнна Шовкун, Олена Сердюк


Відділ обслуговування ЦРБ в 2015 році


5.06.2014

ЗАПРОСІТЬ БАТЬКІВ ДО БІБЛІОТЕКИ!!!

Літо вже встигло розцілувати не один дитячий носик, а найголовніше – подарувало довгоочікуване щастя під назвою КАНІКУЛИ, коли попереду чекає стільки всього цікавого, веселого й пізнавального.

В Михайло-Коцюбинскій гімназії є добра традиція – проводити для школярів молодшої школи екскурсії. 5 червня учні 3-4-х класів завітали на гостини у Відділ обслуговування ЦБС. Для когось це було перше знайомство з бібліотекою для дорослих, хтось вже бував тут і не раз із татом, мамою, бабусею чи дідусем. Бібліотекар Сердюк Олена Вікторівна розповіла про бібліотеку, її працівників, фонди, правила користування. Малеча з цікавістю роздивлялась книжкові виставки, стелажі з новинками, каталоги та картотеки, а ще самостійно вчитувались в оголошення про безкоштовний Інтернет, очевидно, плануючи новий візит. Проте особливу цікавість викликала виставка ілюстрацій «Шевченко-художник», бо захоплення в оченятах було щире.

Наостанок учні пообіцяли прийти сюди знову, а якщо вдасться, то привести за руку батьків.

Екскурсія до М-Коцюбинської бібліотекиЕкскурсія до М-Коцюбинської бібліотеки

Екскурсія до М-Коцюбинської бібліотекиЕкскурсія до М-Коцюбинської бібліотеки

Кiлькiсть переглядiв: 1123

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.