Повернутися до звичайного режиму

— Роком заснування земської бібліотеки села Шестовиця вважається 1882. Відкривається земська школа та бібліотека при ній. З 1905 року при церкві діє бібліотека. У 1906 році відкрито народну бібліотеку. Середина ХІХ століття – при Миколаївській церкві була організована книгозбірня.

— Серед архівних документів поки що не знайдено відомостей про заснування книгозбірні при Миколаївській церкві села Шестовиця. Але з упевненістю можна сказати, що така книгозбірня існувала у середині ХІХ століття і містила церковну літературу, доступ до якої був досить обмежений.

— За даними «Статистических сведений о деятельности библиотек» в селі з 1924 року працює хата читальня – фонд, якої становив 325 примірників, на території сільради 338 селянських господарств з населенням 1981 чоловік. У 1927 році завідує бібліотекою Ткач.

— Діють школа, лікбез, бібліотека. Бібліотека функціонує в одному приміщенні з сільською радою. Вперше в документах сільська бібліотека згадується у 1923 році, де зазначається, що «Шестовицька селянська книгозбірня» отримала окреме приміщення. Була при ній і читальна кімната, де можна було переглянути періодичні видання. На 1924 – й рік фонди її нараховували 240 одиниць. Таким чином у селі Шестовиця протягом ХІХ ст. було сформовано 3 основних типи книгозбірень: церковна, сільська та шкільна.

— Голова сільськогосподарського товариства Прокопій Никифорович Страх (1924), завідуючі бібліотекою Катерина Миколаївна Михальченко (1924) та школою Сокоцька (1925), голова сільбудинку Іван Олексійович Селівон (1924).

— З приходом радянської влади проведено реорганізацію школи і створено низку закладів просвіти. сам факт створення бібліотеки мав прогресивне значення. бібліотека давала селянам доступ до нової літератур, яку вони не могли, або не мали часу прочитати, будучи відірваними від міста .

— В 1977 році зводиться нове приміщення будинку культури та бібліотеки. З 1980 року бібліотека входить до Чернігівської районної централізованої бібліотечної системи як її філіал.

— На кінець 2013 року фонд бібліотеки складає 7771тис. примірників, та 410 користувачів.

Кiлькiсть переглядiв: 657

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.