Повернутися до звичайного режиму

Історична довідка:

1920 рік – при Павлівському культпросвіті діє районна публічна бібліотека, яка обслуговує жителів Радянської Слободи

В липні 1920 року при школі працює книгозбірня, а в селі – хата-читальня

1929 рік – в селі відкрито клуб, при якому діє бібліотека

1976 рік – в селі побудовано нове приміщення бібліотеки

Перший бібліотекар – Олександра Іванівна Кирильченко (працювала до 1993 року)

1980 рік – бібліотека входить до складу Чернігівської районної централізованої бібліотечної системи

Від квітня 2009 року бібліотекою-філіалом завідує Ніна Олександрівна Черевко

(За матеріалами Державного архівуЧернігівської області)

Щороку послугами бібліотеки користується понад 760 жителів Радянської Слободи, до читання залучено 230 школярів. За рік із фонду бібліотеки видається 15,4 тисяч примірників видань. Це свідчить про популярність бібліотеки у сільській громаді.

Сьогодні бібліотечний фонд нашої книгозбірні налічує понад 6 тис. примірників (з них 4,8 тис. – книги та 1,2 тис. – брошури та періодика).

До послуг користувачів різнопланова література. Бібліотека пропонує книги про Україну, про її історичне і культурне минуле, про рідну мову, про сучасне рідного народу, підтримує і розвиває інтерес до рідного краю, де ми народилися, знайомить з українською символікою. Також в бібліотеці є література навчального, пізнавального та розважального характеру. В бібліотеці проводяться дуже цікаві уроки народознавства, виставки, огляди. За відгуками відвідувачів, їх найбільше зацікавили теми: «Червоними і чорними нитками» (про рушники), «Обряди, звичаї, традиції», «Слово батьків з усіх віків».

Одним із найважливіших завдань яке стоїть перед Радянськослобідською бібліотекою-філіалом – внести посильний внесок у справу відродження національної культури українського народу його традицій, звичаїв, обрядів, ремесел.

Радянськослобідська бібліотека організовує роботу з школярами, допомагає їм у проведенні систематичних занять по вихованню культури читання. У цьому напрямку бібліотека використовує найрізноманітніші методи і форми роботи: діалоги з читачами і практикуми, своєрідні концерти та інформаційні повідомлення, різні види змагань – турніри, вікторини, конкурси. Для молодших школярів завжди цікаво все, що повязано з іграми, подорожами, екскурсіями.

Кiлькiсть переглядiв: 1015

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.