Новоселівська сільська бібліотека-філіал

— Новоселівська сільська бібліотека в 2014 році святкує сорок років від часу заснування. Після перейменування Яцевого в Новоселівку (1947р.) датою створення сільської бібліотеки вважається 1974 рік. Бібліотекарем в ній працювала Рябчук Любов Миколаївна. В Новоселівку було передано фонд бібліотеки села Півці, а також обов’язки забезпечити роботу пунктів видачі літератури в селах Олександрівка та Півці.

Баран Олександра ІванівнаБаран Олександра Іванівна — З 1980 року бібліотека входить до Чернігівської районної централізованої бібліотечної системи як її філіал. В 1981 бібліотеку переведено в нове приміщення контори ТОВ «Урожай». Новоселівська сільська бібліотека розміщена у приміщенні Новоселівської ЗОШ 1 – го ступеня. З 1996 року Новоселівську бібліотеку очолює Баран Олександра Іванівна, випускниця Ніжинського училища культури і мистецтв ім.. М. Заньковецької.

— Зберігати культурне надбання народу, накопичувати знання та передавати його наступним поколінням, виконувати просвітницькі функції, бути інформаційним центром громади, відкриваючи користувачам доступ до національних та світових джерел – ось основні завдання, які ставить перед собою Новоселівська сільська бібліотека на перспективу та намагається модернізувати до потреб населення свої форми і методи роботи. Наблизити бібліотеку до читача, залучити до спілкування коло читачів, меценатів, спонсорів, людей небайдужих до просвітництва – ось основне завдання бібліотечних акцій, до участі в яких запрошує бібліотека: «Збережемо бібліотеку для читача», «Подаруй бібліотеці книгу», «Добром зігріті те серце», «Поруч з тобою – ветеран», «Хліборобська окрилена доля», «Дзвони Чорнобиля» та інших.

— Соціокультурні заходи бібліотеки відзначаються розмаїттям тематики та напрямками:

— вивчення історії свого краю, району, села, бібліотеки, відродження основних подій та імен, народних звичаїв, родинних традицій та обрядів;

— виконання соціальної та гуманітарної функцій, особливо, робота з користувачами похилого віку, самотніми громадянами, людьми з особливими потребами;

— вивчення читацьких інтересів, запитів користувачів. співпраця з членами любительського літературно-мистецького об’єднання.

— Шанобливо заходять до бібліотеки односельці, а вона зустрічає їх розмаїттям книжкового світу. Щороку послугами бібліотеки користуються близько 510 осіб, що складає 48% населення, в т.ч. дітей – 90, молоді – понад 60. Таким чином, майже кожен третій житель села користується послугами книгозбірні, що свідчить про її затребуваність жителями сільської громади. Як відомо ефективність роботи кожної бібліотеки залежить від стану її бібліотечного фонду. На 1.01.2014 року бібліотечної фонд закладу становить близько 6 тис. прим. друкованих видань.

— Сільський музей «Бобровиця – Яцево в роки Великої Вітчизняної війни».

— В бібліотеці, у найзатишнішій її кімнаті, полюбляють зустрічатися односельці – і дорослі, і молодь. Щоб не забути, щоб зберегти пам’ять та передати наступним поколінням згадку про минуле. Щоб нагадати, що не завжди було таким безхмарним небо. Ця кімната – гордість села. Тут розміщено сільський музей «Бобровиця – Яцево в роки Великої Вітчизняної війни». Відкриття кімнати - музею «Бобровиця – Яцево в роки Великої Вітчизняної війни» на базі Новоселівської сільської бібліотеки-філіалу зумовлене специфікою діяльності закладу. Саме збереження і відродження багатої історичної пам’яті та передача її наступним поколінням – стрижень, навколо якого базується робота бібліотеки.

В музеї села НовоселівкаВ музеї села="Краяни" виступають на заході в музеї села

— Легендарну і трагічну сторінку історії сіл Бобровиця та Яцево зберігають експонати кімнати-музею, бібліотечна добірка «Нескорена околиця», альбом «Яцеве» 1943», матеріали «Щоденників пошукової групи по вивченню історії Яцевського концатобору в період німецько-фашистської окупації». Цикл книжкових виставок та оглядів «Нескорена околиця…» постійно популяризує друковані видання даної тематики.

— Літературно-мистецька вітальня «Краяни».

— Своїм приорітетом бібліотека вважає роботу літературно-мистецької вітальні «Краяни», до складу якої входять Новоселівська, Киселівська, Терехівська, Павлівська бібліотеки.

— -="Краяни"Краяни

— Поетичні рядки «Тут думи, почуття, тут мудрість віку…» в повній мірі відносяться до роботи Новоселівської сільської бібліотеки .

Кiлькiсть переглядiв: 954

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.