Повернутися до звичайного режиму

Киїнська сільська бібліотека-філіал

— В 2014 році свій славний 90 – річний ювілей святкує Киїнська сільська бібліотека-філія № 23 Чернігівської ЦБС. Достойний і вартий людської шани шлях пройшла ця книгозбірня за роки свого існування на ниві просвітництва своїх земляків. Від моменту заснування і по нині вірою і правдої бібліотечні працівники Киїнки слугують своїй громаді.

— 1924 рік, січень – заснування хати-читальні при сільській раді. Бібліотека існувала за рахунок членських внесків. Перший бібліотекар – Годун Марко Ілліч, він же – голова сільської ради. А з 1925 року бібліотеку очолює Омеляненко Петро Трофимович. В 1928 році була організована сільгоспкомуна імені Ворошилова, при ній була бібліотека. На загальних зборах села було розглянуто питання про будівництво в 1928-29 рр. сільбуду на кошти самооблогу, але за нестачею коштів він не був збудований. Тоді в 1930 році було закрито церкву і з цього матеріалу (дерево, шифер) побудовано сільбуд. Там було виділено кімнату під сільську бібліотеку. З 1954 і по 1960 рр. бібліотекою завідує Литовка Тамара Михайлівна. ЇЇ змінила дипломований бібліотекар, випускниця Ніжинського культосвітнього училища Шкамарда Валентина Олексіївна, яка працювала в бібліотеці з 1965 по 1985 рік. завідуючою на той час була Скрипко Галина Михайлівна. В 1976 році припинив роботу сільський клуб (аварійний стан), бібліотека продовжує працювати і тільки 1985 року сільську бібліотеку було переведено в приміщення сільського гуртожитку. З 1980 року Киїнська сільська бібліотека входить до Чернігівської районної централізованої бібліотечної системи як її філія.

— В серпні 1986 року книгозбірню було переселено у відремонтоване приміщення старої школи. А з березня 1998 року бібліотеку було розміщено в приміщенні нової Киїнської ЗОШ. 1986 року завідуючою бібліотеки стала дипломований спеціаліст з вищою бібліотечною освітою -Семенець Світлана Петрівна. Світлана Петрівна після закінчення школи вступила до Ніжинського культпросвітнього училища та з відзнакою його закінчила. Далі продовжила навчання в Київському інституті культури за спеціальністю бібліотекознавство та бібліографія, після закінчення прийшла працювати до Киїнської сільської бібліотеки, в якій вже пропрацювала 30 років. Неодноразово нагороджувалася грамотами Міністерства культури України, обласного, районного управління культури, Чернігівської обласної та районної ради. Була визнана кращим бібліотекарем по роботі з дітьми в 2004, 2009 роках в області. Багато разів Киїнська сільська бібліотека-філія була визнана як краща бібліотека року по ЦБС і нагороджувалася цінними подарунками. Тому сьогодні бібліотека має статус як базова в ЦБС по роботі з читачами - дітьми.

— Доброзичлива, сумлінна, справжній ентузіаст бібліотечної справи: саме такою є Світлана Петрівна. А ще вона безмежно любить своє село, робить усе, щоб життя навколо неї вирувало, було цікавим та змістовним. Її професійне кредо: іти в ногу з часом, відчувати все нове, оперативно реагувати на всі потреби соціуму.Під її орудою бібліотека стала рідним домом для односельців - від школяра до пенсіонера, тут можна почитати книгу або газету, поспілкуватися, цікаво провести вільний від повсякденних клопотів час.Семенець Світлана Петрівна

— Бібліотека організовує свою роботу, виходячи із соціальних та життєвих потреб кожного члена громади. Цьому сприяє тісна співпраця з сільським головою, виконавчим комітетом сільської ради та депутатським корпусом.

— У центрі уваги завідувачки бібліотекою та читацького активу завжди був і є користувач.

— Враховуючи життєві потреби, стан душі, позицію кожного жителя, Світлана Петрівна шукає індивідуальні підходи в роботі, і це створює її авторитет доброго і мудрого порадника. Така багаторічна послідовна праця дає свої результати. Сьогодні бібліотека стала центром духовного спілкування, серцем усієї місцевої громади.

— На 1.01 2014 року Киїнська бібліотека - філія № 23 має бібліотечний фонд – 8704 екз.; 816 читачів, протягом 2013 року бібліотеку відвідали – 3159 читачів, з них – 1664 дитини. Книговидача складає – 13093 примірники. Книгозбірня тісно співпрацює зі школою.

Киїнська бібліотекаДіти в бібліотеціКиїнська бібліотекаБіля виставки присвяченої Т.Г.Шевченку

Киїнська бібліотекаНа "Седнівській осені" - 2013

— Атмосферою доброзичливості, добра і душевного тепла оточені всі, хто відвідує цей дивосвіт - бібліотеку.

— І приходять на пам'ять рядки великого Мельвін Дьюі, які б могли стати девізом покликання і праці бібліотечного працівника:

— «Нема іншої достойної і шляхетної справи, ніж та праця, котру виконує для свого суспільства компетентний і чесний бібліотекар».

Кiлькiсть переглядiв: 1120

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.