Бібліотечний тиждень: 20 – 26.03.2017 р. Інформаційний огляд

Щорічно, наприкінці березня, у бібліотеках України проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Прикрашені дитячими дзвінкими голосами, гумором і гарними книгами, на дітей чекають найрізноманітніші заходи.

У Чернігівській районній бібліотеці для дітей «книжчині іменини» розпочалися 23 березня читацьким конкурсом «Книгоманія – 2017». У ньому взяли участь учні 6 – 7 класів, найактивніші користувачі сільських бібліотек-філій району. Перед виступом учасників була проведена своєрідна розминка: діти відповідали на «каверзні запитання» стосовно літературних героїв.

В основній частині конкурсного завдання кожен учасник розповів про свою улюблену книжку, про її автора, про враження від прочитаного твору. Діти з усією серйозністю поставилися до конкурсу, тож дуже добре підготувалися. Виступи Вікторії Шолох (Киїнка), Дарини Шильникової (Новий Білоус), Анни Яковенко (Кархівка), Сніжани Геращенко (Халявин), Вікторії Сірої (Дніпровське), Діани Молочко (Михайло-Коцюбинське) були особливо цікавими і змістовними.

Наступний конкурс називався «Ромашка». На кожній пелюсточці квітки було написано по два запитання з української та зарубіжної літератури, на які конкурсанти мали дати правильні відповіді. Добре справилися із завданням Софія Скрипко і Дарина Лісова з Халявина та Єлизавета Лугина з Михайло-Коцюбинського.

Компетентне журі визначило кращих з кращих. Критеріями відбору були: начитаність, вміння викладати свої думки, ораторська майстерність, комунікабельність, творчі здібності. Журі довго радилося, було важко вибрати кращих, – всі діти дуже старалися і відмінно виступали. Невеличкими пам'ятними подарунками були відзначені всі учасники, а двоє переможців – Лілія Ворожбит (6 кл., Трисвятська Слобода) та Даніла Шпак (7 кл., Михайло-Коцюбинське) – отримали грамоти та книги в подарунок і представлятимуть Чернігівський район на наступному, обласному, етапі Всеукраїнського читацького конкурсу «Найкращий читач України» в обласній бібліотеці для дітей. (Повідомила Галина Полевик, заступник директора Чернігівської районної ЦБС по роботі з дітьми).

Традиційно тиждень дитячого читання пройшов і в секторі обслуговування дітей Ковпитської бібліотеки-філії ЦБС. Організовуючи різноманітні заходи, бібліотека спрямовувала свою роботу на залучення юних відвідувачів до невичерпних джерел знань, прищеплення дітям уміння самостійно працювати з книгою, аналізувати, робити висновки з прочитаного, виховувати в собі любові і повагу до книги.

Відкриття Тижня розпочали з наймолодших – «першачків». «Ми тепер не тільки учні, ми тепер вже читачі», – саме під таким гаслом відбулася посвята першокласників у читачі. Бібліотекар Інна Пархоменко провела для першокласників екскурсію бібліотекою, розповіла новачкам, як правильно користуватися книгами, повідала про історію появи і розвитку книги, а ще – про сам тиждень дитячого читання. По закінченню заходу кожен першокласник урочисто отримав Посвідчення читача.

На другий день Тижня учнів 4 – 5 класів запросили на бібліотечний медіа-урок «Перші бібліотеки» та літературний калейдоскоп «Казки повчають». Не менш цікавою дітям 2 – 3 класів стала вікторина «Казки дідуся Корнія». Діти дружніми командами залюбки занурилися в казково-книжкову країну, отримали море задоволення від відповідей на каверзні питаннячка, розширили свій світогляд, отримали часточку любові і тепла.

Доречним цього тижня був конкурс на кращий дитячий малюнок на тему: «Ілюстрація до казки» для читачів 1 – 4 класів. Важко було визначити переможців серед великої кількості учасників, адже стало зрозумілим, що наші діти не тільки люблять читати, а й можуть чудово передати прочитане на малюнку. Переможці отримали від бібліотеки грамоти та подарунки.

Не залишили байдужими жодного читача книжково-ілюстративні виставки: «У світі казки чарівної», «Мої улюблені книги», «Сучасні автори, сучасним дітям». Окремо представлені книги розділу «Українське слово для малят». Книжкова виставка користувалась у дітей великим інтересом, але прикрашала бібліотеку недовго – майже всі книги були розібрані миттєво.

Цей тиждень був надзвичайно яскравим і неймовірно захоплюючим. Він приніс дітям багато позитивних вражень, додав знань, а бібліотеці – нових користувачів! (Повідомила Інна Пархоменко, завідуюча Ковпитської бібліотеки-філії ЦБС).

Не менш цікаві заходи відбулися у Мохнатині – казковий калейдоскоп «Ходить казка з мудрими очима», у Довжику – поетичні гостини «Сім сонат для щастя», у читацькій залі центральної бібліотеки в М.-Коцюбинському – вечори переглядів екранізованих книг «Від роману – до екрану».

Всеукраїнський тиждень дитячого читання в бібліотечних закладах району триває, тож на відвідувачів чекає ще багато цікавого.

Всесвітній день поезії для бібліотек особлива дата. Завдяки поезії маємо можливість нагадати своїм читачам про творчість Майстрів пера, які подарували світові власні шедеври та впродовж багатьох століть твердим, проте витонченим словом, змінювали перебіг багатьох подій. Їх завжди шанували, ними захоплювалися. Та є і сьогодні в наших селах і містечках люди, чий голос вплітається в потужне поетичне слово.

Олишівська селищна бібліотека та будинок культури в читальній залі книгозбірні з нагоди відзначення Всесвітнього дня поезії зібрала любителів і шанувальників поетичного слова, які цінують його і розуміють.

На вечір поезії «…І серцем, і любов’ю» завітали люди, які живуть поряд з нами, ходять тими ж вулицями, що і ми. Але відрізняються від нас особливим даром – вмінням розповідати про свої відчуття, думки мовою поезії. Це – Ірина Юрченко, поетеса і художниця, член Національної спілки журналістів України, авторка вокальної та інструментальної музики, Ніна Меледіна, давно відома в Олишівці своєю збіркою поетичних творів «Нащадкам», та Надія Пищик, авторка книги «Стежками Ладинки-красуні», завідуюча Ладинської сільської бібліотеки, поезія для якої є надійною супутницею впродовж всього життя.

Ірина Юрченко щедро обдарована багатогранним талантом, вражає непідробною любов'ю до музики. Останнє її захопленням – це дитячі пісні, для яких вона сама пише тексти. Ірина Олександрівна співпрацювала з відомим композитором Миколою Збарацьким, з артистами Чернігівського обласного музично-драматичного театру та Військово-музичним центром Сухопутних військ ЗСУ, співала на одній сцені з ансамблем «Пісняри», авторка пісенної збірки «Зимові картинки», її пісні виконує Ірина Шинкарук. Для багатьох став відкриттям її співочий талант. Пісні Ірини вражають ніжністю, мелодійністю, витонченістю. «До того ж її творчість вдало поєднується з живописом» – так сказав про неї відомий художник Микола Мазур. Ірина Юрченко, відверто спілкуючись з поціновувачами віршованого слова, говорила про те, що ж таке поезія та як вона змінила її власне життя.

«Усе, що відчуваю душею, бачу, – пишу у своїх творах», – говорить Ніна Петрівна Меледіна, авторка збірки «Нащадкам». Декламуючи свої нові вірші, Ніна Петрівна дала обіцянку написати і про цю зустріч із шанувальниками поетичного слова.

Вірші Надії Пищик, бібліотекаря з Ладинки, торкаються небес, торкаються душі кожного, хто познайомився з її поезією. Вони спонукають до роздумів, закликають виконати свою місію на землі – примножувати добро, навчати і виховувати дітей, робити все можливе, щоб кращим став цей світ, в якому кожна людина відшукає свою формулу щастя. Вона пише всім і про все. Людські проблеми, негаразди – просто через край, і так кожного дня. І як з цим боротися, знаєте? Як каже Надія – «тільки гумором. От як тільки засмієтеся у відповідь на усілякі негаразди – так все і минеться». То ж із задоволенням учасники заходу насолоджувалися присмаком яскравого гумору від Надії Пищик під час презентації її нової книги «Стежками Ладинки-красуні».

Ми дуже раді, що до списку митців-поетів нашого селища приєдналася Світлана Постол, художній керівник будинку культури. Емоційно і чуттєво вона читала свої поетичні балади та відкрила куліси своєї творчої лабораторії.

Окрасою свята стали вітальні виступи маленьких шанувальників поезії – Марії Обловатної, Анастасії Крупини, Вікторії Число та учасників художньої самодіяльності Олишівського будинку культури. Тож зустріч із поезією вдалася і видалася напрочуд цікавою і насиченою. (Повідомили: Тетяна Шеремет, завідуюча Олишівської селищної бібліотеки-філії; Ніна Назаренко, директор Олишівського будинку культури).

Марія Городня, провідний методист ЦБС

за повідомленнями працівників бібліотечних закладів.

Всесвітній день поезії- Олишівка

Кiлькiсть переглядiв: 754

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.