Шевченківські читання в Седневі

В рамках загальнорайонного тижня Шевченківської книги «Наш край історії скарбниця, тут б’ється серце Кобзаря», оголошеного Чернігівською районною бібліотекою, 10 березня 2017 року в смт Седнів пройшли Шевченківські читання, присвячені 203-й річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. Урочисте зібрання почалося в центрі селиша та продовжилося на території комплексу «Садиба Лизогубів», в якій Т.Г. Шевченко проводив час за написанням картин та віршів. Кажуть, що всі стіни в майстерні, де він працював, були списані віршами. Тут з-під його пензля народилися портрети братів Лизогубів, «Чумаки серед могил», «Коло Седнева», «У Седневі», ескізи інших робіт.

Почався захід покладанням квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченка в центрі селища, де звучала пісня на його слова «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні аматорського колективу «Берегиня» Седнівського будинку культури. Ведуча Оксана Колесник, директор Чернігівської районної ЦБС, запросила гостей до садиби Лизогубів, де вони стали свідками відкриття банера «Седнів у живописних творах» - спільного проекту Чернігівської райдержадміністрації, Чернігівського обласного художнього музею ім. Галагана, Седнівської селищної ради та Чернігівської районної організації Спілки краєзнавців України. Ірина Ральченко, директор Чернігівського обласного художнього музею ім. Г.П. Галагана, говорила про те, що Тарас Шевченко був одним з перших художників, які почали малювати краєвиди Седнева. А голова районної організації Спілки краєзнавців України, заступник голови райдержадміністрації Андрій Курданов подарував настоятелю Георгіївської церкви отцю Тимону банер «З літопису Георгієвської церкви».

банербанер

Біля пам′ятника Т. Г. Шевченку в центрі Садиби гостей зустрічала літературно-мистецька експозиція Седнівської селищної бібліотеки «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», яку гармонійно доповнювали роботи майстрині-вишивальниці Зінаїди Лук’яненко. Сніжана Дубинська, учениця Седнівського НВК, прочитала вірш-посвяту «Шана Тарасу». Голова Чернігівської районної державної адміністрації Віктор Корж у своїх словах звернув увагу на приємність поколінь, наголосивши, що ми, нащадки Митця, повинні зберігати його спадщину і примножувати її своїми досягненнями. І знову до пам’ятника Тарасу лягли квіти під звучання пісні «Думи мої» на слова поета.

виставкакоржпокладання виставка виставка

Невеличке містечко Седнів надихало на творчість і інших митців. Седневу пощастило, що сюди із задоволенням приїжджали творити художники, поети, письменники. 5 березня минуло 190 років з дня народження Леоніда Глібова, відомого байкаря, поета-лірика, доля якого тісно переплелася з Седневом. На схилі Лизогубівської садиби стоїть восьмиколонна ротонда, яку у народі нарекли «альтанкою Глібова». За легендою саме тут народилась відома Глібовська «Журба» (або «Стоїть гора високая). Біля пам′ятника Леоніду Глібову прозвучала в авторському виконанні Світлани Чугай посвята Л.І. Глібову, а аматорський хор «Берегиня» виконав пісню «Стоїть гора високая».

берегиняпокладання

Далі читання продовжилися в Седнівському НВК, де учні підготували і показали літературно-мистецький портрет Тараса Шевченка «Його пісня, його дума не вмре, не загине».

нвкнвк

Оксана Колесник, директор Чернігівської районної ЦБС,

Евеліна Губко, бібліограф Чернігівської районної бібліотеки

Кiлькiсть переглядiв: 849

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.