Творчі краєзнавці Чернігівського району

За минулий рік краєзнавці Чернігівського району розробили і впровадили у сільських громадах 29 проектів, встановили 8 інформаційних стендів, на основі вже відомих і нововиявлених архівних і документальних джерел видали чотири збірники статей і матеріалів. Подібну статистику називаємо зазвичай «сухою». Та в даному випадку за нею – невтомна і копітка, творча праця людей, які повертають із небуття забуті події та імена, допомагають нам краще і глибше пізнати минуле, осмислити сьогодення. Недарма називають їх літописцями рідного краю.

«Ми люди творчі», — неодноразово підкреслював під час зібрання краєзнавців Чернігівського району їх очільник Андрій Курданов. Тож і чергову підсумкову конференцію розпочали не традиційним звітом, а літературно-мистецькою композицією, підготовленою за творами Тараса Шевченка працівниками районної центральної бібліотечної системи. В центрі художнього дійства – жінка-мати з її нелегкою, часом трагічною, але величною долею. І логічним його продовженням став виступ поетеси Надії Галковської, яка присвятила свій вірш «Голос патріотки» нашій мужній льотчиці Надії Савченко.

А після такого зворушливого літературно-патріотичного прологу – безпосередньо до головної теми конференції: підбиття підсумків діяльності за 2015-ий рік. Зроблено дійсно чимало. Побачили світ нові краєзнавчі видання, продовжено встановлення інформаційних стендів у селах району, започатковано обговорення краєзнавчих проектів безпосередньо у територіальних громадах. Один з них – випуск конвертів, поштівок та марок, присвячених окремим історичним подіям, відомим землякам. Ярослав Волерт, краєзнавець: «Сьогодні я презентую конверт, присвячений 80-річчю відомого нашого краєзнавця і педагога Григорія Греченка. Ми хочемо започаткувати серію «Видатні земляки Чернігівщини» і запрошуємо всіх охочих долучитися до цього проекту».

З кожним роком охочих вивчати історію рідного краю, досліджувати маловідомі, відкривати нові її сторінки стає все більше. Активно і плідно запрацював в останні роки краєзнавчий осередок у Черниші. І виявилось, у що такого порівняно невеликого села (на сьогодні тут проживає трохи більше 400 мешканців) і така цікава біографія. Щоправда, тривалий час інформація обмежувалась певними часовими рамками. Розширити і поглибити їх взялися місцеві краєзнавці. Іван Кириєнко, краєзнавець: «Ті часові рамки охоплювали період створення колгоспів і їх ліквідації. Що було до того і після залишалось маловідомим. І ми вирішили це відновити».

Зібрані матеріали поповнюють експозицію сільського музею, у планах – поєднання їх в окремій збірці. До речі, краєзнавці району готують не тільки друковані видання, мають і власну відеокнигу «Пізнай свій рідний край». Її черговий том, підготовлений спільно з творчої групою програми «На сільських перехрестях» також презентовано на конференції.

Чернігівська обласна державна телерадіокомпанія Сівер Центр

Творчі краєзнавці Чернігівського району

Кiлькiсть переглядiв: 575

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.