Повернутися до звичайного режиму

«Борись в ім’я честі»

Борітеся – поборете!

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!

Т.Г.Шевченко

Ці слова великого українського пророка Тараса Григоровича Шевченка стали епіграфом видання, яке презентувала Чернігівська центральна районна бібліотека в залі районної державної адміністрації 23 серпня.

«Борись в ім’я честі» – таку назву носить книга, присвячена нашим героям-землякам, справжнім патріотам, воїнам-захисникам, які боронять незалежність та цілісність нашої держави на Сході країни, в зоні антитерористичної операції, на гарячому українському Донбасі. Над нею працювали всією громадою, пропускаючи через серце кожне ім’я, записане на її сторінках.

В залі розгорнуто книжкову виставку «З Україною в серці» та фотоекспозицію «В новий літопис закарбовані». Презентація книги супроводжується кадрами слайд-фільму.

Близько чотирьохсот героїчних імен наших земляків лягли в основу книги «Борись в ім’я честі». І за кожним іменем – доля, а ще – куточок рідної землі, сільська громада, яка доручила своєму синові стояти на варті заради цієї землі, заради всієї України – вільної і неподільної. Різні за віком, різні за фахом, але об’єднані спільною метою, вірою у перемогу, вони залишили рідні села, свої домівки, роботу, щоб стати на захист Батьківщини, своїх батьків і дітей.

Хлопці, про яких іде мова на сторінках книги «Борись в ім’я честі», – сучасні герої, які жили поміж нас, і які своїм прикладом підтвердили слова національного гімну: «Душу й тіло ми положим за нашу свободу…». Назавжди в нашій пам’яті залишаться героями ті, хто вже ніколи не повернеться до рідної домівки.

У хвилині мовчання весь зал в глибокій скорботі схилив голови перед пам’яттю загиблих. Звучать імена тих, хто віддав своє життя, увійшовши в безсмертя:

Брешинський Володимир Олегович, селище Михайло-Коцюбинське

Деркач Сергій Павлович, селище Гончарівське

Куц Геннадій Володимирович, село Ковпита

Мансуров Андрій Сергійович, селище Гончарівське

Мірошниченко Петро Олександрович, селище Гончарівське

Нагорний Сергій Михайлович, село Слабин

Плохий Андрій Віталійович, селище Гончарівське

Степанченко Дмитро Андрійович, селище Гончарівське

Томилко Іван Миколайович, селище М.-Коцюбинське

Як символ пам’яті родинам загиблих вручається у подарунок перший примірник видання «Борись в ім’я честі».

В народі кажуть: «Найвища нагорода – це служити своєму народові». Громада Чернігівського району знає своїх героїв і їх імена занесла до сторінок книги «Борись в ім’я честі». Зал з вдячністю вслухається в імена героїв, котрі за проявлену особисту мужність і героїзм, високий професіоналізм та вірність присязі в ході бойових дій на Донбасі нагороджені державними відзнаками.

Указом Президента України «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», орденом «За мужність» нагороджені:

Брешинський Володимир Олегович, селище М.-Коцюбинське (нагороджений посмертно). Вшановуючи пам’ять загиблого, біля центрального входу на будівлі гімназії, де навчався Володимир, відкрито меморіальну дошку;

Деркач Сергій Павлович, селище Гончарівське (нагороджений посмертно);

Куц Геннадій Володимирович, село Ковпита (нагороджений посмертно);

Мансуров Андрій Сергійович, селище Гончарівське (нагороджений посмертно);

Мірошниченко Петро Олександрович, селище Гончарівське (нагороджений посмертно);

Нагорний Сергій Михайлович, село Слабин (нагороджений посмертно);

Малашта Геннадій Олександрович, селище Олишівка.

Указом Президента України «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України», орденом Богдана Хмельницького нагороджені:

Сергусь Павло Васильович, село Клочків;

Плохий Андрій Віталійович, селище Гончарівське (нагороджений посмертно);

Степанченко Дмитро Андрійович, селище Гончарівське (нагороджений посмертно).

Указом Президента України «за значний особистий внесок у соціально-освітній розвиток Української держави, вагомі професійні здобутки та самовіддане служіння українському народові» орденом княгині Ольги ІІІ ступеня нагороджена:

Борисенко Тетяна Григорівна, волонтер, член громадянської організації «Всеукраїнська Гвардія революції», село Новоселівка.

Медаллю «За взірцевість у військовій службі» нагороджений:

Годун Олександр Миколайович, село Р.Слобода.

Присутні в залі воїни АТО отримали від бібліотеки подарункове видання книги «Борись в ім’я честі» та відзнаки від Чернігівського об’єднаного міського військового комісаріату.

Доземний уклін своїм синам і онукам, які боролися і борються за честь і свободу української землі висловив ветеран Другої світової війни, художник А.Н.Шкурко.

Ніщо так не об’єднує людей, як біда. Сьогодні вона на всіх одна – війна.., АТО.., хоч як би ми це не називали. Коли ворог прийшов на поріг нашого дому, в прагненні підтримати наших відважних воїнів єднаються добровольці. Вони залишили рідні села, свої родини, домівки, роботу. Десятки добровольців з Чернігівського району стали в загальний стрій. Їх імена ви знайдете на сторінках нашої книги «Борись в ім’я честі».

На презентації присутні представники славного загону добровольців. До слова запрошується розвідник, який воював у Дебальцево, під Маріуполем, захищав Донецький аеропорт – Олександр Іванович Братуцел із села Жукотки.

Історія 1-ї окремої Гвардійської танкової бригади, що дислокується на території нашого району – у Гончарівському – своїм корінням сягає опалених війною "сорокових". У переможному 1945-у частині було присвоєно почесне найменування «Гвардійська». І сьогодні, у цю тривожну годину, сила духу воїнів незмінна, вона набагато потужніша, ніж зброя агресора. В цьому твердо переконані танкісти 1-ї окремої Гвардійської танкової бригади, які з честю несуть своє звання на території АТО. Представники танкових військ – в залі, своїми роздумами організатори презентації просять поділитися бійця 5-ї танкової роти, захисника Донецького аеропорту – Анатолія Дмитровича Вороб'я з Халявина.

Вірним кожному слову Військової присяги залишається Чернігівський прикордонний загін Північного регіонального управління, пербуваючи на окупованій території. На прикладі героїчних вчинків чернігівських прикордонників будуть виховуватися багато поколінь українців – щасливих мешканців незалежної країни, заради квітучого майбутнього якої сьогодні борються в зоні АТО наші земляки. Їх імена – на сторінках книги «Борись в ім’я честі».

У дворі Чернігівського районного відділу УМВС України часто панує зворушлива атмосфера прощання і розставання. Ситуація в зоні проведення антитерористичної операції залишається напруженою, і знову на допомогу поспішають наші міліціонери аби охороняти громадський порядок у різних точках гарячого Донбасу, нести службу на блокпостах, виїздити у складі мобільних груп на виклики, виявляти диверсійно-розвідувальні групи ворога. На сторінках презентованої книги – їх імена.

Сторінки книги розповідають про наймолодших учасників АТО, у кого найвагомішою сторінкою біографії стане запис: «З 2015 року бере активну участь в бойових діях на передових позиціях», і найстарших, хто став побратимами, командирами, наставниками, названими батьками.

З давніх-давен в народі добру справу роблять спільно – громадою. Аби книга побачила світ, справжній вчинок здійснили люди, котрі, долучившись до благородної справи, надали благодійну допомогу. Організатори презентації щиро дякували:

Балабушці Олександру Володимировичу – директору ДП«Чернігіврайагролісгосп»;

Дзядзьку Геннадію Михайловичу – директору КП «Чернігівський райагробуд»;

Заліському Анатолію Андрійовичу – начальнику обласного управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, депутату Чернігівської обласної ради;

Климчуку Олексію Леонідовичу – голові ПОП ім. Войкова;

Левицькому Василю Гавриловичу – директору ДОЧП «Левона-С»;

Мандрико Володимиру Михайловичу – голові фермерського господарства «Володимир»;

Самоненку Сергію Васильовичу – директору ПБП «Вимал»;

Ткаченку Андрійовичу Миколайовичу – директору ТОВ «Зерно-злата»;

Томилко Юлії Михайлівні – вчительці М.-Коцюбинської гімназії;

Хамку Ігорю Миколайовичу – директору ДЮСШ «Колос»;

Шкурку Ігорю Вікторовичу – директору ПАТ НЛО «Чернігівеліткартопля»;

працівникам Чернігівської районної централізованої бібліотечної системи (центральна районна бібліотека, районна бібліотека для дітей, сільські бібліотечні заклади);

працівникам клубних установ району.

«… мені й досі здається, що війна в Україні – це марення, що всі прокинемося, і сотні, тисячі українців, і не лише українців, повернуться до рідних домівок, обіймуть матерів, поцілують коханих, підкинуть у небо щасливих дітей і будуть жити, просто жити у своїй країні, на своїй землі», – це слова із вступного слова до книги члена Національної спілки письменників України, лауреата літературних премій, бібліотекаря центральної бібліотеки району Олени Печорної-Сердюк, яка звернулася до учасників презентації.

До слова запрошена поетеса, громадський діяч, член Національної Спілки краєзнавців України, кавалер ордена Княгині Ольги – Надія Галковська. Зі сцени, як і зі сторінок видання, до читачів ллються щирі слова улюбленої поетеси рядками нової поезії, присвяченої воїнам АТО:

Над Придесенням літописним

Палахкотить космічним строєм

У час важкий, буремний, грізний

Парад зірок нових героїв.

Одні лишаються у небі,

А інші поміж нами світять.

І в серці затишно і тепло,

Як усміхнеться юний витязь,

Й потисне руку літній воїн,

а ув очах і біль, і смуток,

Що обернувся сивиною…

Ні, не дамо про них забути!

Увічнимо своїх героїв

У час важкий, буремний, грізний,

Щоб сяяли космічним строєм

На сторінках цих літописних.

«Борись в ім’я честі» «Борись в ім’я честі»

«Борись в ім’я честі» «Борись в ім’я честі»

Виступ Галковської. «Борись в ім’я честі»

«Борись в ім’я честі»

Інтерв\'ю дає редактор видання Іваненко О.І.

Інтерв\'ю дає Плаксін Ігор

Інтерв\'ю дає Воробей Анатолій Дмитрович

Фото біля виставки

Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.

Кiлькiсть переглядiв: 1073

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.