Повернутися до звичайного режиму

Іван Іванович Скачок. Життя закарбоване в часі

17 травня 2017 року в Чернігівській центральный районній бібліотеці відбулась презентація книги Миколи Будлянського «Іван Іванович з Іванівки» про відомого свого часу на весь колишній Союз, та й далеко за його межами, керівника Іванівського колгоспу «Авангард» нагородженого трьома орденами Леніна, Заслуженого працівника сільського господарства України – Скачка Івана Івановича. Ідея видати книгу про відомого земляка належить інвестору, підприємцю Володимиру Хоменку. Свого часу він очолював колгосп в Олишівці, Івана Івановича знав особисто, переймав його досвід. І зараз, коли вже пройшло багато років, Володимир Феодосійович зробив велику справу – закарбував імʼя Івана Івановича Скачка в історії і часі.

Герой книги своїми поглядами на життя випереджав свій час на кілька десятиліть, і зараз, скоріше за все, він би входив до еліти менеджменту – був би топ-менеджером. А на той, післявоєнний час він зробив майже неможливе – вивів своє господарство на всесоюзний рівень – один «Авангард» здавав молока більше, ніж у Варвинському, Срібнянському і Талалаївському районах. Як тільки зʼявилася можливість – Іван Іванович відмовився від трудоднів і почав колгоспникам за роботу платити заробітну плату, а за гарні результати ще й преміальні. Він неодноразово наголошував, що не люди існують для колгоспу, а навпаки, колгосп має дбати про своїх працівників.

Гостей в залі бібліотеки зустрічала виставка-портрет «Іван Іванович Скачок. Життя, закарбоване в новому часі». Ведуча Валентина Стельмах, бібліограф райбібліотеки, запрошувала до розмови гостей та рідних, друзів, які знали Івана Івановича Скачка особисто. Так, голова районної краєзнавчої організації, заступник голови Чернігівської райдержадміністрації Андрій Курданов зосередив увагу присутніх на тому, що ми повинні памʼятати про своїх земляків, про їхній вклад в розвиток Чернігівського району, що саме такі люди і є справжніми реформаторами. Автор, Микола Будлянський – член Спілки журналістів України, Заслужений журналіст України, лауреат журналістської премії ім. В. Блакитного, розказуючи про свої враження від процесу написання книги, розповів, що його найбільше вразило те, що жодна людина, яка ділилася своїми спогадами, не сказала погано про свого колишнього голову колгоспу. Звичайні люди, які працювали в «Авангарді», котрі не займали керівних посад – але всі вони з теплом згадували Івана Скачка, його людяність, скромність, освіченість, наполегливість та справедливість.

В залі, серед гостей, була присутня дочка Івана Івановича – Наталія Циркіна. Її розповідь про особисте життя та традиції їхньої сімʼї була повна теплих спогадів з дитинства. З особливою повагою вона розповідала про педагогічний підхід батька до виховання онуків, про його далекоглядність та послідовність. Ольга Лазаренко – директор Іванівської середньої школи, із сльозами на очах, розповідала, як Іван Іванович наставляв її, допомагав виховувати учнів, всіляко підтримував та давав можливість займатися навчальним процесом, взявши на себе левову частку матеріальних клопотів.

Своїми спогадами також поділилися Михайло Кубрак, депутат Чернігівської районної ради та Світлана Струк, керівник апарату Чернігівської районної ради. Директор Чернігівської районної централізованої бібліотечної системи Оксана Колесник у своєму заключному слові зазначила, що ця книга не тільки про Івана Івановича Скачка, в цій книзі життя людей, які з ним працювали і його памʼятають і тому книга, яку писали про Івана Скачка, виявилась книгою про звичайних людей, його людей.

Оксана Колесник, директор Чернігівської районної ЦБС

/Files/images/2017/11-1705/IMG_20170517_111210.jpgскачокскачок

Кiлькiсть переглядiв: 1592

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.