Із конференц-зали краєзнавців району

На чергову краєзнавчу конференцію, яка відбулась у залі Чернігівської районної державної адміністрації 16 березня, об’єднані спільними інтересами і метою, зібралися бібліотекарі, вчителі історії, краєзнавці, пошуковці.

У фойє розгорнула свою роботу експозиція центральної районної бібліотеки «За честь, за право бути українцем». На виставці, присвяченій 100-річчю Української революції 1917 – 1921 рр., представлені видання, матеріали, фотодокументи, що висвітлюють події і факти, які відбувалися в Україні та на території Чернігівського району, і стали своєрідною предтечею нинішньої незалежної держави.

конференція

Перед початком засідання учасники конференції та гості переглянули відеосюжети про відзначення 100-літнього ювілею Т.Н.Яблонської, видатної художниці, лауреата чотирьох державних премій, та фольклорно-етнографічні святкування Масниці.

конференція

У роботі конференції взяли участь голова обласної спілки краєзнавців, директор Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка, професор Олександр Коваленко, голова районного осередку краєзнавців, заступник голови Чернігівської райдержадміністрації Андрій Курданов, начальник відділу культури райдержадміністрації Тетяна Мірошниченко.

конференція

У слайдовому супроводі прозвучала розповідь очільника районної організації краєзнавців Андрія Курданова про роботу і досягнення, спільні проекти і видання на основі відомих та нововиявлених архівних і документальних джерел, за якими – невтомна і копітка творча праця людей, які повертають із забуття події та імена, допомагають нам краще і глибше пізнати минуле, осмислити сьогодення.

100-річчю утворення Української Центральної Ради присвятив свою розповідь співробітник Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук Сергій Горобець. Дослідник представив ще одне своє видання – «Нарис історії села Петрушин», яку критики вже встигли оцінити як «черговий том у солідному списку краєзнавчих досліджень Чернігівського регіону», та нещодавно презентовану працю історика-краєзнавця Олександра Ляшева «Козаки та селяни села Роїща Роїської сотні Чернігівського полку. Кн.2».

конференция

Своїми роздумами про популяризацію славних сторінок минулого, які є невичерпним джерелом патріотичного виховання нинішнього покоління, поділився гість із столиці – капітан 2-го рангу в запасі Олександр Мармашов, голова Київської громадської організації «Товариство ветеранів розвідки Військово-Морського Флоту». (Нагороджений 15 медалями СРСР, України, Росії, орденами УПЦ: преподобного Іллі Муромця III ступеня, святого рівноапостольного князя Володимира Великого II ступеня, святого Георгія Переможця, преподобного Нестора Літописця). Олександр Мармашов розповів про фундаментальну роботу в архівах Німеччини, Росії, Республіки Білорусь, пошук родичів загиблих воїнів, відродження пам’ятників історії, співпрацю з краєзнавцями Чернігівського району, зокрема – Ладинської громади, спільно з якими досліджується історія затопленого біля села монітора «Смоленськ» Пінської флотилії. Організація веде шефство над Ладинською школою, опікується творчими людьми села Ладинка. Із великим задоволенням Олександр Володимирович презентував нову книгу аматорської поетеси, завідуючої Ладинської сільської бібліотеки Надії Пищик «Стежками Ладинки-красуні», випущену видавництвом «Український дім» за сприяння Київської громадської організації «Товариство ветеранів розвідки Військово-Морського Флоту».

Чимало проектів краєзнавчої організації втілюються в життя за сприяння бібліотекарів району. Про це учасникам конференції розповіла директор Чернігівської районної централізованої бібліотечної системи Оксана Колесник. З метою сприяння патріотичному вихованню населення, популяризації доблесних сторінок нашої історії, Чернігівська центральна районна бібліотека залучила краян до участі у загальнорайонній бібліотечній краєзнавчо-пошуковій експедиції «Лицарі воїнської доблесті». До участі в цьому проекті запрошуються колективи бібліотечних та клубних закладів району, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, музеї, архівні установи, засоби масової інформації, громади та громадські установи і організації, діяльність яких спрямовано на патріотичне виховання різних категорій населення. Нині працівники бібліотечної системи збирають та впорядковують матеріали, що розповідають про наших земляків – учасників бойових дій на території інших держав і в липні цього року розгорнуться на сторінках друкованого видання «Лицарі воїнської доблесті».

конференція

Про роботу позашкільного навчального закладу «Центр туристично-краєзнавчої творчості Чернігівської районної ради» розповів Віктор Митькевич. Учасники конференції ознайомилися з роботою експедиційних та пошукових загонів, творчих груп, їх участь у Всеукраїнській краєзнавчій експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна».

конференция

В ході краєзнавчої конференції відбулося кілька презентацій друкованих видань.

Нову книгу Миколи Будлянського «Іван Іванович з Іванівки» презентувала Валентина Стельмах, бібліограф Чернігівської центральної районної бібліотеки. У слайдовому супроводі прозвучала розповідь про Івана Івановича Скачка, знаного земляка, в минулому голову колгоспу «Авангард», кавалера трьох орденів Леніна, Заслуженого працівника сільського господарства УРСР, якому цього року виповнюється 100-річчя від дня народження.

конференція

Власне аматорське видання «Перлина українського Полісся», присвячене улюбленій поетесі Надії Галковській, презентував Олександр Янченко, учень Киїнської загально-освітньої школи.

конференція

Про свою нову книгу «Дніпро пам’ятає», що вийшла з друку цього року, розповів Микола Щербина із Старого Білоуса.

конференция

Лірико-філософський настрій подарував учасникам конференції поет із Малинівки Микола Лелюк, лауреат обласної премії ім. Л.Глібова, Міжнародної премії ім.Бояна, зачитавши поезії зі своєї нової книги «Перша паморозь не сніг».

/Files/images/kraznavcha_konf_160317/DSC_0677.JPG

Голова Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олександр Коваленко відмітив плідну працю та вагомі здобутки дослідників минувшини в Чернігівському районі та подякував за результативну роботу з відновлення і збереження пам’яті про своїх земляків та їхні звершення.

конференція

Під час підбиття підсумків роботи конференції Леонід Курданов, голова районної організації спілки краєзнавців, ознайомив присутніх з планами на майбутнє, новими краєзнавчими проектами і культурно-просвітницькими заходами, що відбуватимуться на території населених пунктів, та запросив до ґрунтовної співпраці.

Марія Городня, методист Чернігівської районної бібліотеки.

Кiлькiсть переглядiв: 500

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.